AJUTOR pt un incepator :P

Intrebari cu caracter general despre armele cu aer comprimat.

Moderators: Alin C., radu.b, Administrator

Post Reply
Borota
Posts: 10
Joined: Mon Aug 18, 2014 4:43 pm

AJUTOR pt un incepator :P

Post by Borota »

buna ziua..eu mi-am depus actele la politie,acum trebuie sa astept sa vina sa imi faca verificarea la domiciliu sau ce se intampla ca ma enerveaza sa stau sa astept dupa ei,eu m-am grabit cu actele le-am facut inr-o zi si stau de 1 sapt dupa ei si nu imi zic nimic...care ar fi pasii de aici incolo?
tevez
Posts: 2088
Joined: Fri Oct 31, 2008 2:36 pm

Re: AJUTOR pt un incepator :P

Post by tevez »

Borota wrote:buna ziua..eu mi-am depus actele la politie,acum trebuie sa astept sa vina sa imi faca verificarea la domiciliu sau ce se intampla ca ma enerveaza sa stau sa astept dupa ei,eu m-am grabit cu actele le-am facut inr-o zi si stau de 1 sapt dupa ei si nu imi zic nimic...care ar fi pasii de aici incolo?
Paşii:
vine un poliţist, vede dulapul în care va sta arma, pune nişte întrebări şi face un raport. Dacă după verificări e tot ok,
primiţi autorizaţia, luaţi arma şi vă întoarceţi la serviciul arme cu arma şi factura în 3 zile maxim pentru a o trece în
permis. Până se emite autorizaţia trece timp destul de mult, până la 45 de zile, timp în care puteţi căuta info. despre
arme şi legislaţie.
Borota
Posts: 10
Joined: Mon Aug 18, 2014 4:43 pm

Re: AJUTOR pt un incepator :P

Post by Borota »

mersi pt raspuns...daca stiiam cum sta treaba,cata bataie de cap e si cata bataie de joc cu amanarile astea nici nu mai imi faceam acte pt permis :evil:
tevez
Posts: 2088
Joined: Fri Oct 31, 2008 2:36 pm

Re: AJUTOR pt un incepator :P

Post by tevez »

Trebuie răbdare, aşa e, dar după ce iei prima armă şi ţi-o trece în permis, e mai uşor. Atenţie că după 5 ani trebuie vizat!
Borota
Posts: 10
Joined: Mon Aug 18, 2014 4:43 pm

Re: AJUTOR pt un incepator :P

Post by Borota »

si odata la 5 ani trebuie sa fac iar analizele si psihologicul ? :D iar stat la cozi la rand,ai truda lor :))
Post Reply