HUNTER DX 5.5 sau hunter IGT sau CFX

Intrebari cu caracter general despre armele cu aer comprimat.

Moderators: Alin C., radu.b, Administrator

Post Reply
peacedove01

HUNTER DX 5.5 sau hunter IGT sau CFX

Post by peacedove01 »

-abia astept sa-mi cumpar una dintre cele trei carabine enumerate

-am rugamintea sa-mi recomandati una dintre ele sau sa mi spuneti de ce n-ar trebui sa cumpar CFX-UL -imi place pt ca nu se frange teava pt incarcare(am inteles insa ca ar avea ceva probleme la sistemul de tregere...tragaci...)

paul

Re: HUNTER DX 5.5 sau hunter IGT sau CFX

Post by paul »

cfx-ul de productie recenta are ceva componente de plastic la tragaci,cele mai vechi sunt facute asa cum trebuie si pot fi modificate f usor sa traga foarte bine. eu iti recomand un cfx la mana 2a,rezista,este precis,se gasesc piese de schimb(arc,garnituri) dupa un timp poate o sa vrei ceva mai sofisticat,dar ca arma de inceput este ok si nu merita sa cheltuiesti mai mult de 500ron.
http://www.google.ro/search?q=gamo+cfx& ... CBEQpwUoAg

peacedove01

Post by peacedove01 »

totusi inclin sa fie una noua -- m am saturat de sh uri
cel mult as cumpara un sh de la un prieten foarte bun--- e plina romania de binevoitori care vor sa te procopseasca cu cine stie ce petarda de puscoci
oricum iti multumesc frumos pt sfaturi

katlin

Post by katlin »

Aceiasi dilema am si eu, am bibilit prin magazin Hunter IGT, Maxima RX, Black Fusion numai in 5.5 insa nu ma multumeste nici una. Vreau sa iau in considerare si un PCP insa nu am gasit nimic prin magazine. Dispun de cca 2000 ron ptr. un AC insa pur si simplu nu gasesc un PCP, stiti vreunul pitit pe undeva?
Vreau precizie undeva la 50m, ptr. distante mai mari am arme de foc, nu ma intereseaza. Mersi, in eventualitatea unor raspunsuri!

PS Ma poate ajuta cineva cu activarea contului pe clubairguns? Am userul optisan Dau o bere!

tevez

Post by tevez »

Sper să nu se considere reclamă, PCP-uri în România se găsesc la MLD - Hatsan şi la Huntershop Oradea - CZ.

katlin

Post by katlin »

Asa-i, la MLD te ajung 3000 ron cu tot cu pompa(cel mai ieftin) si la Oradea imi trimit tocmai anul viitor, totusi CZ-ul mi-a parut cam slabut ptr. un pcp.
Pan-la urma cred ca iau Hunter IGT de la Arrow pana ma acomodez si intre timp pregatesc intrarea unui pcp performant.
Mersi tevez!

Totusi daca tot iau ceva de la Arrow, ce recomanzi privind calitatea si precizia undeva la 50m?

tevez

Post by tevez »

Nu pot să-mi dau cu părerea despre Gamo, mai ales despre modelele noi, dar ar fi bine una cu gas-ram
din fabrică. Văd că sunt apreciate IGT, dar cel mai bine ar fi să-ţi spună cineva care are una.
Un AT ajunge cu tot cu pompă la vreo 23 de milioane, e posibil ca după ce-ţi activează userul de pe
clubairguns şi citeşti mai mult acolo să te mai răzgândeşti de câteva ori. :)
http://www.arw.ro/forum/viewtopic.php?f=3&t=2920 - un coleg cu unn Shadow IGT.
Mai e şi varianta de luat din altă ţară, înţeleg că s-a cam complicat procedura, garanţia practic
renunţi la ea, dar oferta e evident mai variată ca în magazinele din România.

Post Reply