ajutor achizitionare unei pusti

Intrebari cu caracter general despre armele cu aer comprimat.

Moderators: Alin C., radu.b, Administrator

Post Reply
pisicaa
Posts: 20
Joined: Fri Jan 27, 2012 9:14 pm

ajutor achizitionare unei pusti

Post by pisicaa »

buna ziua imi cer scuze de deranj si va multumesc anticipat de timpul acordat doresc sa imi iau o pusca cu aer comprimat din ce am studiat am ajuns la concluzia ca HATSAN BT65 SB ar fi cum doresc eu . tin sa precizez ca ar fi prima mea pusca . as dori sa stiu parerile domniilor voastre . este fiabila cam pina la ce distanta este punct ochit punct lovit etc mai multe detali . si as mai avea o intrebare cu astfel de pusti unde ai voie sa tragi in mod legal numai in poligon sa spre exmplu am un teren pe linga buc inpresmuit in mijlocul cimpului am voie legal sa ma antrenez acolo? va multumesc si astept cu maxim interes raspusurile dumneavoastra.
tevez
Posts: 2088
Joined: Fri Oct 31, 2008 2:36 pm

Re: ajutor achizitionare unei pusti

Post by tevez »

Ciao,
În primul rând sfatul meu e să intri şi pe clubairguns.ro pt. că acolo vei găsi mai mulţi useri pasionaţi care intră zilnic,
inclusiv posesori de PCP Hatsan. Părerea mea e că e o armă foarte bună, să începi cu o astfel de armă e ideal. E legal
şi pe teren împrejmuit, dar să fie toate măsurile de precauţie luate.
Distanţa la care proiectilul nu are cădere variază funcţie de muniţia mai grea sau mai uşoară.
pisicaa
Posts: 20
Joined: Fri Jan 27, 2012 9:14 pm

Re: ajutor achizitionare unei pusti

Post by pisicaa »

am cont si acolo dar dureaza pina mi-l activeaza si as mai avea o intrebare pentru arma ce luneta ar trebuii sa iau . multumesc
ChristianW
Posts: 53
Joined: Sat May 21, 2011 11:59 am
Location: http://airsoft-tir.blogspot.ro/

Re: ajutor achizitionare unei pusti

Post by ChristianW »

Tot felul de arme cu aer dar si de alte tipuri pot fi achizitionate de pe siteurile de specialitate din diverse tari UE. Eu recomand siteurile din Slovenia, Cehia si Polonia. Iti faci cont acolo si platesti cu cardul sau prin alte metode, in functie de site. Mai nou si bulgarii de la http://www.oragie.com permit astfel de achizitii.
Cat despre alte aspecte ale unor astfel de cumparaturi pe net, nu discut aici....
Image
Post Reply