Am un pistol cu bile si mai vreau o pusca .

Intrebari despre produsele comercializate de ARROW INTERNATIONAL. s.r.l.

Moderators: Alin C., radu.b, Administrator

Post Reply
catalin01
Posts: 1
Joined: Tue Jan 15, 2013 11:28 am

Am un pistol cu bile si mai vreau o pusca .

Post by catalin01 »

Salutare am si eu o intrebare .

Am un pistol cu bile si mai vreau sa cumpar o pusca cu aer , daca am permisul cel verde ce acte imi mai trebuiesc sa pot sa cumpar pusca sau pasi care trebuie facuti pt a cumpara pusca , mersi de raspuns
Guest
Posts: 564
Joined: Sat Mar 04, 2006 1:27 pm

Re: Am un pistol cu bile si mai vreau o pusca .

Post by Guest »

Pentru arme cu AC , acum trebuie sa te autorizezi la fel ca pentru cele de autoaparare, adica platesti taxa la trezorerie, depui cererea pentru autorizatie de cumparare la politie , si astepti...
Atunci cand vei fi pus in situatia de a-ti preda arma, sa stii ca a venit ceasul sa pui mana pe ea!
cosmin_t
Posts: 57
Joined: Sun May 13, 2012 1:07 pm

Re: Am un pistol cu bile si mai vreau o pusca .

Post by cosmin_t »

Confirm, si eu tot in cazul tau am fost, mai intai un pistol cu bile, apoi o pusca AC. procedura a fost exact ca la pistolul cu bile, doar cu diferenta ca in cererea de arma am completat evident un alt tip de arma.. adica cerere politie, seif pt pusca + factura, plata taxa la trezorerie si depus dosar la politie. asteptat cateva luni (la mine vreo 4 luni :)) in Bucuresti ) si vine si pusca..

Succes!
Fort 14R & Gamo Maxima RX 5.5
tevez
Posts: 2088
Joined: Fri Oct 31, 2008 2:36 pm

Re: Am un pistol cu bile si mai vreau o pusca .

Post by tevez »

La Ploieşti se mişcă mai repede. În rest...aceeaşi procedură, cel puţin acum câteva luni când mi-am adăugat au a.c.-ul.
tiger
Posts: 217
Joined: Thu Oct 28, 2010 2:10 pm

Re: Am un pistol cu bile si mai vreau o pusca .

Post by tiger »

Viza medicala nu?
sith
Posts: 576
Joined: Tue Nov 09, 2010 10:11 am

Re: Am un pistol cu bile si mai vreau o pusca .

Post by sith »

tiger wrote:Viza medicala nu?
Daca ai permis valabil, nu.
Owning a nice firearm and not shooting it is like being married to a supermodel and not sleeping with her.
my favorite gun
telesystems
Post Reply