Smith&Wesson SD9

Intrebari despre produsele comercializate de ARROW INTERNATIONAL. s.r.l.

Moderators: Alin C., radu.b, Administrator

Post Reply
aurorauno
Posts: 554
Joined: Wed Jan 07, 2009 12:59 pm

Smith&Wesson SD9

Post by aurorauno »

Am observat ca Arrow a improspatat marfa la capitolul arme de aparare si paza.Pentru cei care doresc (si pot,din pacate putini :( ) achizitionarea unei astfel de arme si nu dispun de un buget mare le recomand sa ia in calcul si S&W SD9, o varianta aprox la acelasi pret cu SIGMA dar cu siguranta cu un plus din toate punctele de vedere!Denumirea provinde de la Self Defence (SD), este destinat ca arma pentru persoanele civile (in SUA) ,de aceea are o ergonomie imbunatatita fata de SIGMA(are chiar nistre striatii pentru a te obisnui cu degetul in prelungirea tragaciului si tragaciul asemanator cu cel din gama M&P ,etc).Restul pe situl producatorului :
http://www.smith-wesson.com/webapp/wcs/ ... 7751_image
O arma care isi merita banii,care nici nu sunt multi tinand cont ca are un pret mai scazut decat multe pistoale cu bila de cauciuc...fix 1781.33 RON
Smith&Wesson Military&Police Compact - 9x19mm
"No weapon formed against me shall prosper
And every tongue that rises against me in judgement thou shall condem "
'
sith
Posts: 576
Joined: Tue Nov 09, 2010 10:11 am

Re: Smith&Wesson SD9

Post by sith »

Da, este o optiune demna de luat in calcul ... Este varianta Home? Cu capacitatea incarcatorului de 10 sau de 16?
Owning a nice firearm and not shooting it is like being married to a supermodel and not sleeping with her.
my favorite gun
telesystems
aurorauno
Posts: 554
Joined: Wed Jan 07, 2009 12:59 pm

Re: Smith&Wesson SD9

Post by aurorauno »

La asta numai domnul Radu ne poate raspunde...
Smith&Wesson Military&Police Compact - 9x19mm
"No weapon formed against me shall prosper
And every tongue that rises against me in judgement thou shall condem "
'
radu.b
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 27, 2007 11:40 am

Re: Smith&Wesson SD9

Post by radu.b »

aurorauno wrote:La asta numai domnul Radu ne poate raspunde...
Buna ziua.
Cu adevarat este un model pentru "utilizare civila", noutate pentru 2011, care se gaseste in Romania prin intermediul nostru si care costa doar 1800lei.
Capacitatea lui este de 16+1 cartuse, teava este de 10,2cm si greutate 643g. Materialul din care este frame-ul este polymer restul otel. De remarcat forma frame-ului (model picatinny) ceea ce creaza avantajul montarii unei lanterne, forma "imprumutata" de la modelul M&P.
Image
Image
brego
Posts: 2
Joined: Sat Jan 21, 2012 12:47 pm

Re: Smith&Wesson SD9

Post by brego »

si cand mai aduceti s&w sd9?
Cu respect.
dias
Posts: 11
Joined: Fri Jan 28, 2011 9:45 pm

Re: Smith&Wesson SD9

Post by dias »

Va salut! Si eu sunt interesat de aceasta arma. Aveti vreun indiciu cu privire la data cand veti mai aduce? Stima!
tevez
Posts: 2088
Joined: Fri Oct 31, 2008 2:36 pm

Re: Smith&Wesson SD9

Post by tevez »

Să nu mai deschid alt topic, întreb aici: dl. Radu.B, se poate comanda orice armă de pe https://www.smith-wesson.com la Arrow? Și, mai ales, în cât timp ajunge în magazin?
Post Reply