arrow pls help me

Intrebari cu caracter general despre pescuit.

Moderators: Alin C., radu.b, Administrator

Post Reply
bufu

arrow pls help me

Post by bufu »

buna sunt un impatimit pecar la somn pe raul mures(zona tg-mures) si m-ar interesa sa imi achizitionez ceva vreo 2 lansete din carbon din 2 buc cam de 2.7-3m dar cu mentiunea sa fie f rezistente si "solide" cu putere 100-300g si actiune B de mijloc pt ca ce am vazut prim magazine in tg-mures nu m-au satisfacut :( (erau cu vf foarte friabil si subtire).
ti-as fi recunoscator daca mi-ai putea indica un site(unde sa gasesc lansete si mulinete babane) :D sau macar un model sa imi fac comanda daca se poate.
multumesc :!:
arrow
Site Admin

Post by arrow »

Recomandarea mea:
1.O.THO.011290 LANSETA 2BUC.HARD CORE 2,70M/80-150G RON THOMPSON, pret 152,00
2.O.THO.011300 LANSETA 2BUC.HARD CORE 3,00M/80-150G RON THOMPSON, pret 167,93

Chiar daca nu au actiune 100-300g, sunt niste lansete foarte solide, au varful plin, si mie imi plac (am 3 buc. cu care dau pe Dunare).

Marius
bufu

Post by bufu »

ok multumesc mult mult o sa le caut in magazin sa vad daca le gasesc , altfel o sa incerc sa fac o comanda...mai am o singura intrebare:ce parere ai de mulinetele shimano crezi ca sunt de calitate la un pret de 70-80 $?(as vrea sa imi achizitionez din america printr-o cunostinta)
multumesc anticipat ..si fir intins :D
arrow
Site Admin

Post by arrow »

bufu wrote:ce parere ai de mulinetele shimano crezi ca sunt de calitate la un pret de 70-80 $?(as vrea sa imi achizitionez din america printr-o cunostinta)
Marile firme Daiwa si Shimano, sunt de mare prestigiu. Nu cred ca o mulineta de la ei, chiar daca costa numai 80$, poate fi o porcarie.
Avand in vedere insa ca la acest pret nu sunt fabricate in fabricile mama din Japonia, ci prin China, Malaesia sau pe-acolo prin zona, recomandarea mea este ferma: OKUMA !!! In ultimii ani, Okuma a crescut enorm, ajungand astazi cea mai mare firma de mulinete din lume! La preturi decente, poti lua de la noi, mulinete Okuma de stationar cu bait-runner, care este extrem de util in pescuitul pe care il practici. In plus, ai garantie si service.
Parerea mea...

Marius
Post Reply