Team DAIWA Heavy Feeder 390

Intrebari cu caracter general despre pescuit.

Moderators: Alin C., radu.b, Administrator

Post Reply
florin oprea

Team DAIWA Heavy Feeder 390

Post by florin oprea »

Buna ziua.am o lanseta de feeder Team DAIWA Heavy Feeder 390 model 2011 la care am rupt tronsonul nr 2,adica cel din mijloc,a fost si la dumneavoastra la service,intrebarea mea este daca se mai poate aduce acel tronson.
astept un raspuns.Multumesc

Buna ziua.

Imi cer scuze pentru raspunsul intarziat.
Lanseta a fost la noi la service? Si nu a gasit colegul meu nici-o varianta sa rezolve problema? Ati vorbit cu el sa faca comanda de tronson si a spus ca nu va poate ajuta? Astept raspunsul dumneavoastra.

Cu respect.
florin oprea

Re: Team DAIWA Heavy Feeder 390

Post by florin oprea »

lanseta a fost la service in luna Decembrie 2013,si a venit inapoi,colegul dumneavoastra a zis ca a facut comanda dar vreau sa stiu de ce dureaza asa de mult.
lanseta a fost trimisa prin magazinul Casa Pescarului din Craiova.
astept un raspuns.Va multumesc
radu.b

Post by radu.b »

florin oprea wrote:lanseta a fost la service in luna Decembrie 2013,si a venit inapoi,colegul dumneavoastra a zis ca a facut comanda dar vreau sa stiu de ce dureaza asa de mult.
lanseta a fost trimisa prin magazinul Casa Pescarului din Craiova.
astept un raspuns.Va multumesc
Buna ziua.

Problema este ca aceste piese de schimb noi nu le avem pe stoc, pentru ca nu comercializam piese de schimb. Comanda chiar daca s-a facut, dureaza in principiu din acelasi motiv. Se prea poate ca nici furnizorul sa nu aibe acest tronson disponibil pentru moment. De aceea dureaza rezolvarea acestui service.

Cu respect.
florin oprea

Post by florin oprea »

buna ziua

exista speranta ca acel tronson sa fie adus

multumesc
radu.b

Post by radu.b »

florin oprea wrote:buna ziua

exista speranta ca acel tronson sa fie adus

multumesc
Buna ziua.

In principiu raspunsul este afirmativ. Daca colegul a spus ca a facut comanda atunci sigur in momentul cand primim tronsonul va si anunta.

Cu respect.
evergreen

Post by evergreen »

Buna ziua, si eu am o TD Heavy Feeder de 3,90 m si as dori sa cumpar doua varfuri, de 1,5 si de 3,5 oz, de asemenea, daca exista si varfuri de 0,75 sau 1 oz, de la Daiwa, sau, compatibile, sunt interesat. Multumesc!
evergreen

Post by evergreen »

De asemenea, ma mai intereseaza si daca se poate comanda o husa semirigida cum este cea cu care vine la pachet lanseta Team Daiwa Heavy Feeder, as prefera pentru 4,2o m, dar, ma multumesc si cu husa pentru 3,90 m...:)...sau, daca exista vreo varianta de husa asemanatoare, deoarece am o lanseta Team Daiwa Advantage Match 4,20 m si am nevoie de o astfel de husa!
radu.b

Post by radu.b »

evergreen wrote:De asemenea, ma mai intereseaza si daca se poate comanda o husa semirigida cum este cea cu care vine la pachet lanseta Team Daiwa Heavy Feeder, as prefera pentru 4,2o m, dar, ma multumesc si cu husa pentru 3,90 m...:)...sau, daca exista vreo varianta de husa asemanatoare, deoarece am o lanseta Team Daiwa Advantage Match 4,20 m si am nevoie de o astfel de husa!
Buna ziua.

Din pacate lanseta care o aveti dumneavoastra nu se mai fabrica cam de doi ani. Tot ce am avut ca varfuri de rezerva si le-am avut pe stoc s-au terminat. Singura sansa este sa mai gasiti prin magazinele de afara.
Totusi noua versiune a lansetelor TD Heavy Feeder vor apare anul acesta. Asa ca parerea mea este sa maia steptati pana apar modelele noi si aveti sansa sa se potriveasca de la acestea.
Husa pentru lanseta sunt mai multe variante in catalogul nou pe 2015. Totusi daca doriti o protectie sporita pentru lansete, parerea mea este sa luati husa tub 15800-145 pentru lungime maxima a tronsoanelor de 150cm. Sau 15809-300 care este semirigida cum doriti initial si este pentru tronsoane de 157cm.
Dar inca odata mai asteptati putin ca sa apara noile produse.

Cu respect.
Post Reply