Mulineta Cormoran Corcast 8PI Super-Jet 2500

Intrebari cu caracter general despre pescuit.

Moderators: Alin C., radu.b, Administrator

Post Reply
popicu

Mulineta Cormoran Corcast 8PI Super-Jet 2500

Post by popicu »

Buna ziua,
Am o mulineta Cormoran Corcast 8PI Super-Jet 2500 careia i s-a defectat sistemul de declansare al tamburului,piesa supusa uzurii cel mai mult(sistemul de prindere de corpul mulinetei este din plastic,care de la atata fecus se pare ca a inceput sa se toceasca ,ceea ce nu mi se pare normal pentru Cormoran),tinand cont ca este o mulineta pentru spinning.Pentru a descrie mai in detaliu problema va pot spune ca dupa ce lansez,acest sistem de declansare nu mai revine in pozitia normala de a infasura firul pe tambur,ci ramne mai sus.Din cate am vazut eu,cauza este arcul de la sistemul de declansare....
Sunt interesat totusi sa stiu daca ma puteti ajuta cu reparatia acesteia.

Cu stima,
Ionut Popa
radu.b

Re: Mulineta Cormoran Corcast 8PI Super-Jet 2500

Post by radu.b »

popicu wrote:Buna ziua,
Am o mulineta Cormoran Corcast 8PI Super-Jet 2500 careia i s-a defectat sistemul de declansare al tamburului,piesa supusa uzurii cel mai mult(sistemul de prindere de corpul mulinetei este din plastic,care de la atata fecus se pare ca a inceput sa se toceasca ,ceea ce nu mi se pare normal pentru Cormoran),tinand cont ca este o mulineta pentru spinning.Pentru a descrie mai in detaliu problema va pot spune ca dupa ce lansez,acest sistem de declansare nu mai revine in pozitia normala de a infasura firul pe tambur,ci ramne mai sus.Din cate am vazut eu,cauza este arcul de la sistemul de declansare....
Sunt interesat totusi sa stiu daca ma puteti ajuta cu reparatia acesteia.

Cu stima,
Ionut Popa
Buna ziua.
Desigur. Singura rugaminte este sa mergeti la magazinul de unde ati cumparat-o si sa o lasati pentru a fi dausa in service.
Cu respect.
popicu

Post by popicu »

Singura problema este ca NU a fost achizitionata de la dumneavoastra,astfel interesandu-ma daca se poate rezolva problema contracost.Spuneti-mi va rog in care din magazinele din Bucuresti trebuie sa o aduc.
radu.b

Post by radu.b »

popicu wrote:Singura problema este ca NU a fost achizitionata de la dumneavoastra,astfel interesandu-ma daca se poate rezolva problema contracost.Spuneti-mi va rog in care din magazinele din Bucuresti trebuie sa o aduc.
Buna ziua.
Atunci cel mai bine este sa veniti la sediul firmei (am inteles ca sunteti din Bucuresti) si cred ca va ajuta colegul meu.
Cu repect
popicu

Post by popicu »

Multumesc frumos de informatie...deja am dus-o la sediul dumneavoastra din Glina,pentru reparatie.
Post Reply