cat costa un permis nou?

Intrebari cu caracter general despre pescuit.

Moderators: Alin C., radu.b, Administrator

Post Reply
nebunu'

cat costa un permis nou?

Post by nebunu' »

Salut!am si eu o intrebare la care astept un raspuns din partea cunoscatorilor.Sunt din Turnu Magurele jud Teleorman si as vrea sa stiu si eu cat costa un permis de pescuit.Eu nu am mai avut pana acum.Si unde il fac?Este valabil un an de zile din momentul emiterii sau expira la finele sezonului?si P.G. este separat?unde fac si eu actele si ce acte miar trebui?Reduceri pentru studenti sunt? :?:
Va multumesc, :shock:
barthy

Re: cat costa un permis nou?

Post by barthy »

nebunu' wrote:Salut!am si eu o intrebare la care astept un raspuns din partea cunoscatorilor.Sunt din Turnu Magurele jud Teleorman si as vrea sa stiu si eu cat costa un permis de pescuit.Eu nu am mai avut pana acum.Si unde il fac?Este valabil un an de zile din momentul emiterii sau expira la finele sezonului?si P.G. este separat?unde fac si eu actele si ce acte miar trebui?Reduceri pentru studenti sunt? :?:
Va multumesc, :shock:

cauta matale A.V.P.S.-ul in Turnu Magurele cu doua poze de buletin, o copie de buletin si cca. 100 ron; dupa ce iti emite permisul de pescuit, daca vrei sa pescuiesti in Dunare, mergi la Politia de frontiera ( aveti sigur in Tr. Mag.) si solicita viza PG care se aplica pe permis si este gratuita; Cu acest documet poti sa pescuiesti in toate apele colinare si de ses ce tin de AVPS TELEORMAN si in alte judete prin reciprocitate( intrebi la AVPS ca-ti spune). Cu PG-ul poti sa pescuiesti in Dunare pe toata distanta pe care aceasta o parcurge pe raza jud. Teleorman. Permisul trebuie vizat in fiecare an la AVPS si la Pol. Frt. si bineinteles, cotizatia platita. Pe baltile particulare si concesionate nu e valabil.

FIR INTINS !!! :wink:
Caută libertatea şi vei deveni sclavul plăcerilor tale. Caută disciplina şi vei găsi libertatea.
Post Reply