Munitie walther 10x22

Intrebari cu caracter general despre armele si accesoriile folosite pentru autoaparare.

Moderators: Alin C., radu.b, Administrator

barthy
Posts: 414
Joined: Thu Feb 08, 2007 8:13 pm
Location: bucharest

Re: Munitie walther 10x22

Post by barthy »

cris091 wrote:dc vrei iti cedez locul domnule barthy :lol:
Doar daca esti ambasador d-ala cum am vazut io cand eram copil, un nene cu haine visinii si scria pe sapca AMBASADOR ! :P
Caută libertatea şi vei deveni sclavul plăcerilor tale. Caută disciplina şi vei găsi libertatea.
cris091
Posts: 212
Joined: Mon Mar 15, 2010 1:56 am

Re: Munitie walther 10x22

Post by cris091 »

ptr dvs domnule barthy facem absolut orice ca sa va mai simtiti inca o data tinerel :mrgreen:
Mack44
Posts: 57
Joined: Sat Oct 29, 2011 5:31 pm
Contact:

Re: Munitie walther 10x22

Post by Mack44 »

Ok, revin cu completari. Pentru inceput , mai slaba decat PG. Nu am avut acces la cine stie ce scule, dar cred ca ejectarea incompleta se datoreaza reculului slab, deci puterii cartusului. UAG chiar pare mai puternic. De pocnit, Waltherul pocneste dragut, dar azi am mai tras 8 bucati. Defecte de ejectare - 3. Ba intr-un caz nici nu a reculat astfel incat tubul tras ramasese pe teava. Concluzii... Poate de asta are pretul mai mic. Oricum mai iau saptamana asta vre-o 20 si sa vedem atunci. Arma nu e veche, curatata si unsa a fost dupa fiecare tragere, iar PG-urile nu fac nici o problema. (O data unul nu a facut poc, dar sa fie de bine). Defectul armei exclus deci. Avantajul cred eu e doar precizia.
Walther PPK - not with rubber, not with gas
Ex Streamer 2014 10X22T - rubber
Shadow1000 5.5
Stalker 917 9mm
I`m one of those bad things that happen to good people.
tevez
Posts: 2088
Joined: Fri Oct 31, 2008 2:36 pm

Re: Munitie walther 10x22

Post by tevez »

Mack44 wrote:Ok, revin cu completari. Pentru inceput , mai slaba decat PG. Nu am avut acces la cine stie ce scule, dar cred ca ejectarea incompleta se datoreaza reculului slab, deci puterii cartusului. UAG chiar pare mai puternic. De pocnit, Waltherul pocneste dragut, dar azi am mai tras 8 bucati. Defecte de ejectare - 3. Ba intr-un caz nici nu a reculat astfel incat tubul tras ramasese pe teava. Concluzii... Poate de asta are pretul mai mic. Oricum mai iau saptamana asta vre-o 20 si sa vedem atunci. Arma nu e veche, curatata si unsa a fost dupa fiecare tragere, iar PG-urile nu fac nici o problema. (O data unul nu a facut poc, dar sa fie de bine). Defectul armei exclus deci. Avantajul cred eu e doar precizia.
Când am citit despre apariţia noii muniţii, mi-a atras atenţia, ziceam că e ceva gen Wadie, adică un echilibru între putere
şi precizie. Se pare că nu prea. Mulţam Mack de info.
Luciardl
Posts: 22
Joined: Fri Oct 14, 2011 9:46 pm

Re: Munitie walther 10x22

Post by Luciardl »

Buna, intr-un final am reusit si eu sa ajung pana la poligon sa incerc munitia . Sunt total dezamagit cu 20 boabe 5 blocaje din pacate . Ca precizie sunt ca cele pg dar ca putere mai slabe.
Grand Power T12 cal. 10x28
Gammo extreme co2 cal. 5.5
CZ 912 cal.12x76
CZ 557 cal 7x64
tevez
Posts: 2088
Joined: Fri Oct 31, 2008 2:36 pm

Re: Munitie walther 10x22

Post by tevez »

Luciardl wrote:Buna, intr-un final am reusit si eu sa ajung pana la poligon sa incerc munitia . Sunt total dezamagit cu 20 boabe 5 blocaje din pacate . Ca precizie sunt ca cele pg dar ca putere mai slabe.
Nu ejectează tubul deloc sau iese parţial din camera cartuşului? 5 din 20...cam mult. :evil:
Oricum, merci pt. teste colegilor.
Mack44
Posts: 57
Joined: Sat Oct 29, 2011 5:31 pm
Contact:

Re: Munitie walther 10x22

Post by Mack44 »

Si cand te gandesti ca vanzatoarea isi facea griji ca ar fi prea puternice pentru turcismul meu si ca mai degraba imi dadea PG. Vreau sa mai atrag atentia inca o data celor speriati de turcisme, ca streamerul este o arma buna, produsa de fabrica de armament turca si nu de vre-o firma taiwaneza cu sediul in cala unui vapor vietnamez cu echipaj chinezesc si muncitori congolezi in apele internationale.
Last edited by Mack44 on Sat Sep 07, 2013 12:27 pm, edited 1 time in total.
Walther PPK - not with rubber, not with gas
Ex Streamer 2014 10X22T - rubber
Shadow1000 5.5
Stalker 917 9mm
I`m one of those bad things that happen to good people.
Olar
Posts: 38
Joined: Tue Feb 08, 2011 5:52 pm

Re: Munitie walther 10x22

Post by Olar »

Mack44 wrote:Si cand te gandesti ca vanzatoarea isi facea griji ca ar fi prea puternice pentru turcismul meu si ca mai degraba imi dadea PG. Vreau sa mai atrag atentia inca o data celor speriati de turcisme, ca streamerul este o arma buna, produsa de fabrica de armament turca si nu de vre-o firma taiwaneza cu sediul in cala unui vapor vietnamez cu echipaj chinezesc si muncitori congolezi in apele internationale. Am avut contact cu arme adevarate produse de fabrica turca de armament si chiar nu m-au dezamagit.
DA man-asa e!!! tot asa am spus si eu mereu dar nebunii tot nebuni :lol: :lol: de unde va lua-ti voi munitia waddie pls??? asta nu pare cu nimik mai buna ca ce aveam pna akum poate numai banii
one
Posts: 58
Joined: Thu Apr 17, 2008 7:42 am
Location: Bucuresti

Re: Munitie walther 10x22

Post by one »

am testat intr-un final si eu munitia walther, din 30 de cartuse (PG si walther) am avut 4 blocaje, 3 cu walther si 1 cu PG. Concluzia mea: scumpa si ineficienta (pentru streamer cel putin).

Unde gasim Wadie? Novarm nu mai aduce din ce mi-au comunicat.
Streamer 2014 Titan
Mihai78
Posts: 10
Joined: Tue Feb 12, 2013 8:13 pm

Re: Munitie walther 10x22

Post by Mihai78 »

salut stie cineva daca cartusele pobjeda pentru walter ppt cal 10x22 sunt mai bune decat uag?
danezu
Posts: 394
Joined: Tue Feb 26, 2008 1:59 pm
Location: Terra

Re: Munitie walther 10x22

Post by danezu »

Eu numai cu pobeda am tras pana acum si nu am avut probleme. UAG-urile sunt varza (cel putin astea noi).

Bafta!
Walter PP 10x22T - BLACK
Mihai78
Posts: 10
Joined: Tue Feb 12, 2013 8:13 pm

Re: Munitie walther 10x22

Post by Mihai78 »

Multumesc mult pentru sfat bafta
ticozaurticozaur
Posts: 14
Joined: Fri May 23, 2014 5:50 pm

Re: Munitie walther 10x22

Post by ticozaurticozaur »

am tras cu streamerul...9 boabe walther...cred ca am avut 5 sau 6 esuari de ejectare a tubului...concluzie ...PRAF nu recomand .
Post Reply