Ce sa-mi cumpar ?

Intrebari despre produsele comercializate de ARROW INTERNATIONAL. s.r.l.

Moderators: Alin C., radu.b, Administrator

sith
Posts: 576
Joined: Tue Nov 09, 2010 10:11 am

Re: Ce sa-mi cumpar ?

Post by sith »

Bozo, poate ne impartasesti si noua cum trage arma ta.
Este conform asteptarilor.
Stiu ca vroiai de ceva timp s-o iei ...
Owning a nice firearm and not shooting it is like being married to a supermodel and not sleeping with her.
my favorite gun
telesystems
bozo
Posts: 284
Joined: Sun Jul 04, 2010 3:11 pm

Re: Ce sa-mi cumpar ?

Post by bozo »

pai nu am tras prea mult cu ea, dar:

-Imi place tragaciul, este superior la tot cu ce am tras eu pana acum (inclusiv beretta)
-Sistemul de blocare este foarte interesant, parghia blocheaza numai daca cocosul se afla in pozitia de la jumatate sau armat complet, astfel cocosul nu poate apasa accidental pe cuiul percutor, iar tragerea in DA se face cu efort mai mic.
-Cocosul ramane la jumatate chiar si daca nu asiguri pistolul doar daca tragi putin de el, astfel poti tine cartus pe teava fara nici o problema chiar. Daca nu ridici siguranta, nu exista posibilitatea sa percuteze dacat daca apesi tregaciul, iar tragaciul nu se apasa asa de usor ca in SA, deoarece trebuie sa comprime si jumatate din cursa arcului cocosului.
-Reculul m-a impresionat cel mai mult, asta e marea diferenta fata de alte pistoale. Acest lucru a fost confirmat si de politistul de la capitala care a executat tragerea axperimentala, si ala a cam tras cu toate pistoalele inregistrate in Bucuresti.
-Aparatele de ochire, pe care nu le am standard, pentru ca am cumparat modelul x-trim sunt extraordinare pe timp de zi. Inaltatorul e din fibra optica, acesta fiind mereu mai luminos decat celelalte obiecte, si se incadreaza bine in catarea care la fel nu este cea standard. Comparand aparatele de ochire de la glock sunt mai vizibile pe semiintuneric, dar cele ale mele sunt mai vizibile ziua mai ales cand te orbeste soarele.
-Plasticul este exact ca la Glock, pana si textura e la fel.
-Mansonul se trage foarte usor datorita formel.
-Teava este foarte groasa in carne, mai groasa ca glock si beretta.
-Nu imi place ca intre incarcator si corpul pistolului e toleranta prea mare, si cam zdrancane.
-Se desansambleaza/ansambleaza destul de greu, mai ales pana iti formezi ceva indemanare.
-De precizie nu pot sa spun multe, trage unde pui tinta :D . Imi place totusi ca pui gloantele pe tinta repede, pentru ca reculul e mic si aparatele de ochire sunt vizibile. Se preteaza bine si pentru concurs.

Deocamdata atat pot sa spun, dar o sa revin dupa ce o sa trag mai mult.
Post Reply