gamo black fusion

Intrebari despre produsele comercializate de ARROW INTERNATIONAL. s.r.l.

Moderators: Alin C., radu.b, Administrator

Post Reply
melcu_81
Posts: 1
Joined: Sun Nov 25, 2012 1:12 pm

gamo black fusion

Post by melcu_81 »

Buna seara,
as vrea daca se poate sa-mi dati si mie mai multe detalii privind aceasta pusca, tinand cont de faptul ca este aparuta de curand la noi. Din ultimul catalog aparut de la dv. sunt prea putine date referitoare la arma. As vrea sa stiu daca este reala viteza alicei data de dv., intreb asta pt ca in multe clipuri video pe internet, sunt date mai multe modele de la gamo masurate cu " cronny" si nici pe departe nu se apropie de masurile date in catalog. de ce oare?
JhonnKamisei
Posts: 95
Joined: Mon Jun 16, 2008 7:56 pm
Location: NEAMT
Contact:

Re: gamo black fusion

Post by JhonnKamisei »

as vrea sa achizitionez si eu acest model dar din lipsa de detalii.....
parerea mea e ca ar trebui pusa o poza cu arma si specificatiile respective eventual si un test crono
JhonnKamisei
Posts: 95
Joined: Mon Jun 16, 2008 7:56 pm
Location: NEAMT
Contact:

Re: gamo black fusion

Post by JhonnKamisei »

tocmai am tinut in mana un black fusion
prima impresie......arata bine mai putin plasticul de pe teava
armurierul mia spus ca vine cu IGT din fabrica asta e un lucru bun. Acum o dilema oare : gazul din IGT (gas ram) cum se comporta la frig?????nu cumva scade puterea????
Cam ce durata de viata are un IGT.....in cit timp cedeaza simeringul in jurul tijei ???
nu am tras cu ea sa vad ce poate
viteza difera in functie de pelet
knauf
Posts: 147
Joined: Thu Nov 07, 2013 3:01 pm

Re: gamo black fusion

Post by knauf »

n-apuci tu sa tragi cat rezista gas-ram,ul...iar in ce priveste frigul,gandeste-te la amortizoarele de la masini :D te simti mai confortabil iarna sau vara? :lol:
JhonnKamisei
Posts: 95
Joined: Mon Jun 16, 2008 7:56 pm
Location: NEAMT
Contact:

Re: gamo black fusion

Post by JhonnKamisei »

tocmai de aia zic gas ramul e pe principiul amortizorului de la capota sau haion la masini :lol:
cu cel de la capota din cauza frigului simeringul de cauciuc a cedat si cind am ridicat capota invatat sa o ridic numai .....surpriza era sa mi cada in cap :lol:
knauf
Posts: 147
Joined: Thu Nov 07, 2013 3:01 pm

Re: gamo black fusion

Post by knauf »

stai linistit,daca-ti place arma,cumpar-o si trage pana te plictisesti...in mod sigur nu ai s-o strici sau sa o uzezi in asa hal incat sa nu o mai poti folosi.
vezi ca si cei de la hatsan au cateva modele cu gas-ram,eu as opta pentru hatsan pt ca poti gasi piese de schimb la bulgari cu preturi accesibile.
or fi ei turci dar fac arme bune,vb aia cum e turcul si pistolul.
cu piesele de scimb la gamo mai complicat si dureaza,in garantie poate ca te mai rezolva arrow,dupa aia nu-si mai bate nimeni capul cu flinta ta.
vezi la mldguns,fa o vizita si poate-ti place ceva,piesele de up-grade le ei on-line de la frati bulgari,pricipisi?
hai,bafta!
JhonnKamisei
Posts: 95
Joined: Mon Jun 16, 2008 7:56 pm
Location: NEAMT
Contact:

Re: gamo black fusion

Post by JhonnKamisei »

m-ar interesa hatsan dominator 220 oare are gas ram?
knauf
Posts: 147
Joined: Thu Nov 07, 2013 3:01 pm

Re: gamo black fusion

Post by knauf »

220 ai tu la priza :lol:
este modelul 200 cu ceva litere in coada in functie de realizare,cu sau fara diverse acareturi pe el.
ei au 5 tipuri de gas-ram ,iar la modelul dominator200 se potriveste modelul nr.4
din fabrica nu cred ca vine cu gas-ram,ul vortex...eu am tras fara vortex si merge excelent,nu cred sa fie nevoie de gas-ram.
oricum,il poti achizitiona separat la vreo 38-44 euro.
ps.
arma arata f bine si trage ok . ma refer la modelul DOMINATOR 200W CARBINE .22 (5,5mm) pe care l-am cunoscut personal timp de cateva cutii de alice :D
nu-ti recomand .25 din ratiuni de balistica
JhonnKamisei
Posts: 95
Joined: Mon Jun 16, 2008 7:56 pm
Location: NEAMT
Contact:

Re: gamo black fusion

Post by JhonnKamisei »

da....mai convins merg pe mana ta
dominator 200s cred ca o sa iau
diferenta dintre 200w si 200s e patul cred lemn respectiv plastic
si eu tot la .22 cu siguranta mam hotarat
oricum pastram legatura ......sa te mai stresez cu intrebari :lol: sper sa nu te superi si multumesc de ajutor
knauf
Posts: 147
Joined: Thu Nov 07, 2013 3:01 pm

Re: gamo black fusion

Post by knauf »

oricand cu placere!
JhonnKamisei
Posts: 95
Joined: Mon Jun 16, 2008 7:56 pm
Location: NEAMT
Contact:

Re: gamo black fusion

Post by JhonnKamisei »

offffff......cum se face cind gasesc si eu o arma apare cite ceva
am sunat in legatura cu dominatorul si miau zis ca nu il mai aduc fiindca nu se cere....dar daca vreau mil aduce undeva in aprilie....in aprilie cind imi expira mie autorizatia :lol:
dar am mai gasit un hatsan mod 125 de 6.35 la 400lei oare se merita?
knauf
Posts: 147
Joined: Thu Nov 07, 2013 3:01 pm

Re: gamo black fusion

Post by knauf »

arma e ok si se poate up-grada,insa calibrul este un dezavantaj ....e doar o parere personala.
autorizatia se poate prelungi o singura data.
Post Reply